Czcionka:
A A A
Kontrast:
A A A A
Idź do oceanwinds.com

O nas

Morska Farma Wiatrowa BC-Wind realizowana jest przez firmę Ocean Winds, która powstała z połączenia inwestycji offshore dwóch globalnych liderów branży odnawialnych źródeł energii: EDP Renewables SA i Engie SA.

@WindFloat Atlantic
O NAS

Partnerzy

Dlaczego nazywamy się OW

Utworzenie spółki Ocean Winds („OW”) z siedzibą w Madrycie jest wynikiem joint venture pomiędzy EDP Renewables S.A. (EDPR S.A.) i ENGIE S.A., które miało miejsce w 2019 roku. Gdy EDP i ENGIE połączyły swoje aktywa w morskiej energetyce wiatrowej i portfel projektów w celu utworzenia OW , spółka posiadała łącznie 1,5 GW w budowie i 4,0 GW w fazie rozwoju. OW szybko uzupełnia ten portfel i obecnie znajduje się na ścieżce prowadzącej do osiągnięcia celu na 2025 rok, jakim jest 5 do 7 GW projektów w eksploatacji lub budowie oraz 5 do 10 GW w zaawansowanej fazie rozwoju. W 2022 r. moc brutto morskiej energetyki wiatrowej OW, która już działa, jest zakontraktowana lub ma przyznane prawo przyłączenia do sieci, osiągnie 11,2 GW.

Spółka OW, z siedzibą w Madrycie, jest obecnie obecna w 7 krajach, a jej głównym celem są rynki w Europie, Stanach Zjednoczonych i wybranych częściach Azji, skąd spodziewany jest największy wzrost.

Zobacz stronę

Generujemy przyszłość morskiej energetyki wiatrowej. Mamy ambicję uczynić offshore jednym z głównych źródeł energii odnawialnej poprzez dostarczanie bardziej wydajnych i zrównoważonych technologii.

Stawiamy na innowacyjne rozwiązania takie jak digitalizacja systemów i jesteśmy dumni z rozwiązań technologicznych typu pływające platformy kierujących nas w stronę świata neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla.

Bautista Rodriguez Sanchez

Chief Executive Oficer, (CEO)

Morze Bałtyckie ma offshorowy potencjał stać się drugim Morzem Północnym. W polskiej części Bałtyku występują jedne z najlepszych warunków do rozwoju morskich farm wiatrowych, co wynika z relatywnie płytkich wód oraz optymalnej wietrzności.

Potencjał całego Morza Bałtyckiego jest liczony w stu gigawatach do połowy stulecia. Polska jest największym rynkiem bałtyckim, gdzie do 2050 roku planowane jest aż 30 gigawatów. Siłą rzeczy, Polska może, i powinna stać się centrum logistycznym, usługowym i zapleczem produkcyjnym tego regionu.

Grzegorz Górski

Chief Operating Officer, (COO)

ENGIE jest światowym liderem w dziedzinie energii i usług niskoemisyjnych. Wspólnie ze swoimi 170 000 pracownikami, klientami, partnerami i interesariuszami dąży do przyspieszenia przejścia na świat neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, poprzez zmniejszenie zużycia energii i stosowanie rozwiązań bardziej przyjaznych dla środowiska. Inspirując się swoim celem („raison d’être”), firma godzi wyniki ekonomiczne z pozytywnym wpływem na ludzi i planetę, opierając się na swoich kluczowych obszarach działalności (gaz, energia odnawialna, usługi), aby oferować konkurencyjne rozwiązania swoim klientom.

 

Obrót w 2020 roku: 55,8 mld euro. Grupa jest notowana na giełdach w Paryżu i Brukseli (ENGI) i jest reprezentowana w głównych indeksach finansowych (CAC 40, Euronext 100, FTSE Eurotop 100, MSCI Europe) i niefinansowych (DJSI World, DJSI Europe, Euronext Vigeo Eiris – Eurozone 120/ Europe 120/ France 20, MSCI EMU ESG, MSCI Europe ESG, Stoxx Europe 600 ESG i Stoxx Global 1800 ESG).

Zobacz stronę

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest czwartym co do wielkości producentem energii odnawialnej na świecie. Dzięki silnemu portfelowi projektów w fazie rozwoju, wysokiej jakości aktywom i wiodącej zdolności operacyjnej na rynku, EDPR przeszła w ostatnich latach niezwykły rozwój i jest już obecna na 28 rynkach międzynarodowych (Belgia, Brazylia, Kambodża, Kanada, Chile, Chiny, Kolumbia, Francja, Grecja, Niemcy, Węgry, Indonezja, Włochy, Japonia, Korea, Malezja, Meksyk, Holandia, Polska, Portugalia, Rumunia, Singapur, Hiszpania, Tajwan, Tajlandia, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Wietnam). EDPR jest silnie zaangażowana w rozwój społeczny w zakresie zrównoważonego rozwoju i integracji. Jest częścią indeksu Bloomberg Gender Equality i posiada certyfikat Top Employer 2020 w Europie (Hiszpania, Włochy, Francja, Rumunia, Portugalia i Wielka Brytania) oraz Top Workplace 2020 w USA, oba przyznane w uznaniu polityki pracowniczej.

 

Energías de Portugal, S.A. („EDP”), główny udziałowiec EDPR, to międzynarodowa firma energetyczna, która jest liderem w tworzeniu wartości, innowacji i zrównoważonego rozwoju. EDP od 13 lat z rzędu jest uwzględniana w indeksie Dow Jones Sustainability. 

Zobacz stronę
O NAS

Nasz Zespół

Wszędzie, gdzie OW rozwija swoje inwestycje równolegle tworzy lokalny zespół złożony z najlepszych ekspertów. 

Zespół w Polsce działa operacyjnie od 2019 roku. Pod koniec 2022 było nas ponad 40 osób i nadal się rozwijamy! 

Na koniec 2023 roku zespół W Polsce będzie liczył koło 50 osób różnych specjalizacji: od inżynierów dla części lądowej i morskiej; specjalistów BHP i środowiska, zarządzania projektami oraz części operacyjnej inwestycji. Ocean Winds posiada dwie lokalizacje: biuro w Warszawie i Gdyni. 

Cenimy kulturę pracy w małym, ale efektywnym zespole projektowym. Ważna jest dla nas sprawna komunikacja, dlatego utrzymujemy w miarę płaską strukturę organizacyjną. Jesteśmy nastawieni na efekty, ale też dobrą atmosferę pracy.

Kacper Kostrzewa

Dyrektor Projektu BC-Wind

Organizacja
ucząca się

Jednym z priorytetów Ocean Winds jest budowanie kultury wsparcia i dzielenia się wiedzą w organizacji.

Doświadczenia zdobyte przy zrealizowanych już inwestycjach wykorzystujemy w kolejnych tworząc międzynarodowe zespoły projektowe i platformy do wymiany wiedzy. Chcemy rozwijać kompetencje na nowopowstającym rynku offshore wind w Polsce. Na każdym rynku gdzie działamy operacyjnie, Ocean Winds przyjęło zasadę budowania zespołu złożonego z lokalnych ekspertów.

Nasze biuro w Warszawie

OW Polska Sp. z o.o.
B-Wind Polska Sp. z o.o.
C-Wind Polska Sp. z o.o.

ul. Przyokopowa 33,
01-208 Warszawa

Nasze biuro
w Gdyni

OW Polska Sp. z o.o.

Tadeusza Wendy 15,
81-341 Gdynia