Czcionka:
A A A
Kontrast:
A A A A
Idź do oceanwinds.com

Kariera z wiatrem – program edukacyjny OW

Od początku roku szkolnego 2021/2022 uczniowie drugich i trzecich klas szkół ponadpodstawowych technicznych w trzech miastach w Polsce: Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie, Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku oraz Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie jako pierwsi uczestniczą w pilotażowym programie edukacyjnym.

Szkolny program Ocean Winds o nazwie „Kariera z Wiatrem” ma za zadanie poszerzyć horyzonty uczniów o wiedzę z nowego sektora polskiej gospodarki, który będzie się rozwijał z ich udziałem.

Uczniowie kształcący się na profilach: technik energetyk, technik odnawialnych źródeł energii oraz technik elektryk w pierwszym semestrze roku szkolnego zostali zapoznani ze strategicznymi aspektami rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce na przykładach realizowanych przez Ocean Winds inwestycji na świecie. Model transferu wiedzy w programie zakłada spotkania stacjonarne w szkołach w formie angażujących wykładów oraz regularną współpracę online. Podczas dotychczasowych warsztatów uczniowie dowiedzieli się m.in.: 

  • planach dotyczących polskiej transformacji energetycznej
  • potencjał rozwoju sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce 
  • oraz procesy i technologie towarzyszące budowie morskiej farmy wiatrowej. 
Częstochowa
Częstochowa

Na drugi semestr zaplanowano seminaria na temat praktycznych zasad funkcjonowania komponentów wchodzących w skład morskiej elektrowni wiatrowej. Uczniowie dzięki udziałowi w programie mają również szanse poznania wachlarza możliwości kontynuacji swojej kariery edukacyjnej na uczelniach wyższych, które już dziś kształcą kompetencję dla morskiej energetyki wiatrowej. W tym celu planowane jest zainicjowanie współpracy z uczelniami wyższymi o specjalizacjach technicznych co pozowali na opracowanie kompleksowego programu kształcenia świadomości uczniów szkół ponadpodstawowych na temat perspektywy zdobycia ciekawej pracy w sektorze offshore wind. 

Szczecin
Szczecin
Gdańsk
Gdańsk
Aktualności

Podobne
artykuły

Wszystkie
28 sierpnia

Zapraszamy na Dzień Dostawcy OW 2023

13 września 2023 roku w Gdańsku odbędzie się Suppliers Day. W czasie spotkania będzie można…

Czytaj więcej
22 listopada

Wsparcie OW dla Konkursu MEWy

Trendy i Wizje Rozwojowe Morskiej Energetyki Wiatrowej – organizowanego przez Akademię Morską w Szczecinie oraz…

Czytaj więcej