Czcionka:
A A A
Kontrast:
A A A A
Idź do oceanwinds.com

Ocean Winds otrzymał Certyfikat Great Place to Work po raz pierwszy w Polsce!

  • Certyfikat Great Place to Work® to jedna z najważniejszych niezależnych akredytacji w zakresie zarządzania i strategii biznesowej, uznająca Ocean Winds za firmę, w której ludzie są w centrum wartości i ambicji korporacyjnych.
  • Certyfikat podkreśla ważny rok dla zespołu Ocean Winds w Polsce, w którym nastąpiło otwarcie nowego biura w Warszawie, osiągnięcie kluczowych kamieni milowych w projekcie morskiej farmy wiatrowej BC-Wind i przygotowanie nowych możliwości rozwoju.

Warszawa 13 grudnia 2022 – Ocean Winds (OW), międzynarodowa firma zajmująca się morską energetyką wiatrową, utworzona przez EDP Renewables (EDPR) i ENGIE (50:50), po raz pierwszy w Polsce otrzymała certyfikat Great Place to Work. Certyfikat GPTW, przyznawany przez firmę doradczą Great Place to Work®, uzyskuje się w drodze niezależnej analizy po wypełnieniu ankiety przez pracowników.

Wyróżniona po raz pierwszy w Polsce firma Ocean Winds rozwija obecnie projekt morskiej farmy wiatrowej BC-Wind, który niedawno otrzymał pozytywną decyzję środowiskową i która to farma ma rozpocząć działalność komercyjną do 2027 roku. Polski zespół OW pracuje również nad możli-wością rozwoju projektów offshore wind w nowych obszarach, jako że sponsorzy OW, ENGIE i EDPR, ogłosili swoje zainteresowanie rozwojem kolejnych lokalizacji w rejonie Morza Bałtyckiego, a ogłoszenie ostatecznej decyzji w tej sprawie nastąpi w 2023 roku.

Ocean Winds w Polsce dba również o rozwój młodych talentów, promując programy edukacyjne w szkołach technicznych w województwach pomorskim, zachodniopomorskim i śląskim. W ramach programu edukacyjnego „Kariera z Wiatrem”, Ocean Winds chce przybliżyć młodym pokoleniom temat rozwijającego się sektora morskiej energetyki wiatrowej w regionie Morza Bałtyckiego oraz globalne możliwości, jakie daje Ocean Winds w Polsce.

Kacper Kostrzewa, Dyrektor projektu BC-Wind, rozwijanego przez Ocean Winds w Polsce, powie-dział: „Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy zostaliśmy wyróżnieni certyfikatem Great Place to Work. W bieżącym roku podjęto ważne kroki w rozwoju projektu BC-Wind oraz nowych potencjal-nych projektów, co bez utalentowanego i zaangażowanego zespołu nie byłoby możliwe. Z niecier-pliwością czekamy na kolejne talenty, które dołączą do nas w przyszłym roku, aby wspólnie praco-wać nad ekscytującą przyszłością, która czeka morską energetykę wiatrową w Polsce.”

Ocean Winds trzeci rok z rzędu otrzymał również certyfikat Great Place to Work w Hiszpanii, gdzie znajduje się siedziba główna firmy, oraz drugi rok z rzędu w Wielkiej Brytanii, największym rynku, na którym obecne jest OW i na którym znajduje się pięć projektów morskich farm wiatrowych OW.

Bautista Rodriguez, Prezes Zarządu Ocean Winds, skomentował: „Dzięki odnowionemu certyfika-towi Ocean Winds zajmuje pozycję firmy o wartościowej i inspirującej kulturze, która przyciąga i zatrzymuje talenty. Jak pokazują ankiety wypełnione przez pracowników, są oni dumni z bycia częścią przygody OW, a my jesteśmy dumni, że nasi pracownicy stale nas wybierają.”

Więcej: Ocean Winds certified Great Place to Work for the third consecutive year in Spain, second in UK and first in Poland! – Ocean Winds

Aktualności

Podobne
artykuły

Wszystkie
22 lutego

Puck stawia na edukację młodzieży w zakresie morskich farm wiatrowych

Ocean Winds, spółka działająca w obszarze morskich farm wiatrowych i rozwijająca projekt BC-Wind na Morzu…

Czytaj więcej
20 lutego

Kariera z wiatrem – program edukacyjny OW

Od początku roku szkolnego 2021/2022 uczniowie drugich i trzecich klas szkół ponadpodstawowych technicznych w trzech…

Czytaj więcej