Czcionka:
A A A
Kontrast:
A A A A
Idź do oceanwinds.com

Firma Ocean Winds w Polsce po raz drugi z rzędu otrzymała certyfikat Great Place to Work!

Great Place to Work® to uznawana na szczeblu międzynarodowym akredytacja za zarządzanie personelem, przyznawana pracodawcom, którzy dbają o doskonałą kul-turę miejsca pracy i zadowolenie swoich pracowników. Ten certyfikat oznacza, że Ocean Winds jest wiarygodną organizacją, która troszczy się o swoich pracowników od momentu ich zatrudnienia przez całą dalszą karierę i stara się pozyskiwać oraz zatrzymywać utalentowanych profesjonalistów.

Warszawa, 12 grudnia 2023 r. – Ocean Winds (OW), międzynarodowa spółka prowadząca dzia-łalność w sektorze morskiej energii wiatrowej, powołana z inicjatywy spółek EDP Renewables (EDPR) i ENGIE (w stosunku 50:50), drugi rok z rzędu otrzymała w Polsce certyfikat Great Place To Work. OW obecnie pracuje w Polsce nad projektem BC-Wind, który będzie operacyjny od 2027 roku. Proces przyznawania certyfikatu GPTW obejmuje dwa etapy: jeden to niezależna analiza, a drugi wymaga zaangażowania pracowników, którzy przekazują swoje opinie w ramach wypełnianej ankiety, przedstawiając wierny obraz środowiska pracy OW.

OW, z zespołem liczącym blisko 50 pracowników, zajmuje się dostarczaniem do kraju czystej energii.

Kacper Kostrzewa, dyrektor projektu BC-Wind spółki Ocean Winds w Polsce, mówi: „Jesteśmy dumni z faktu, że po raz drugi z rzędu otrzymaliśmy certyfikat Great Place to Work. Tego-roczne działania naszego utalentowanego i zaangażowanego zespołu odegrały zasadniczą rolę w ciągłym rozwoju projektu BC-Wind. Z niecierpliwością czekamy na nowy rok: wyznaczyliśmy sobie ambitne cele. Nieustannie pracujemy nad tym, by przyszłość Polski w dziedzinie morskiej energii wiatrowej była ekscytująca”.

Ocean Winds angażuje się również w rozwijanie i wspieranie młodych talentów w Polsce, promując programy edukacyjne w miejscowych szkołach technicznych w ramach programu edukacyjnego „Kariera z Wiatrem”, który uświadamia przyszłym pokoleniom rosnące znaczenie sektora morskiej energii wiatrowej w regionie bałtyckim i globalne możliwości spółki Ocean Winds w kraju.

Ocean Winds czwarty raz z rzędu otrzymała certyfikat Great Place to Work w Hiszpanii, gdzie mie-ści się siedziba główna; trzeci rok z rzędu w Wielkiej Brytanii, która jest największym rynkiem, na którym OW prowadzi obecnie cztery projekty morskiej energetyki wiatrowej; oraz po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych, gdzie w fazie rozwojowej znajdują się trzy projekty.  

Bautista Rodriguez, dyrektor generalny Ocean Winds, skomentował to następująco: „To dla nas wielki zaszczyt, że nasi pracownicy uważają Ocean Winds za świetne miejsce do pracy. Dzięki temu OW jest uznawana za spółkę o motywującej kulturze pracy, w której dba się o dobre samopo-czucie i rozwój pracowników. Zamykamy rok 2023 ze znaczącymi osiągnięciami biznesowymi, które nie byłyby możliwe bez zaangażowania każdego z naszych pracowników – i właśnie dlatego OW to świetne miejsce do pracy”.
Aktualności

Podobne
artykuły

Wszystkie
10 marca

Właśnie rozpoczyna się rekrutacja do III edycji Programu Absolwent OW!

Jest to międzynarodowy program, będący własną inicjatywą Ocean Winds, prowadzony z sukcesami od 2020 roku…

Czytaj więcej
24 października

Ocean Winds otrzymał decyzję środowiskową dla morskiej farmy wiatrowej BC-Wind na Bałtyku

Ocean Winds, firma założona jako joint venture 50/50 przez światowych liderów branży energetycznej – EDPR…

Czytaj więcej