Czcionka:
A A A
Kontrast:
A A A A
Idź do oceanwinds.com

Ocean Winds i Aker uzyskują drugie pozwolenie na działalność w Korei Płd

Ocean Winds i Aker Offshore Wind uzyskują drugie pozwolenie na działalność dla projektu pływającej morskiej energetyki wiatrowej o mocy 1,2 GW w Ulsan, Korea Południowa.

Korea Floating Wind („KF Wind”), spółka joint venture utworzona przez Ocean Winds (66,7%) i Aker Offshore Wind (33,3%) uzyskała drugą licencję Electric Business License (EBL) od Ministerstwa Handlu, Przemysłu i Energii Republiki Korei na moc 450 MW.

Uzyskanie drugiego EBL stanowi kolejny kluczowy krok na drodze do realizacji pierwszego na świecie komercyjnego pływającego projektu wiatrowego na dużą skalę. EBL jest obowiązkowym wymogiem do wytwarzania i dostarczania energii elektrycznej w Korei Południowej i stanowi kontynuację EBL o mocy 870 MW, który został przyznany KF Wind pod koniec stycznia 2022 roku. Łącznie, projekt KF Wind posiada obecnie 1,32 GW mocy EBL, pokrywając cel 1,2 GW mocy netto (w oparciu o limity sieciowe) i jest w stanie zasilić równowartość ponad 1,3 miliona gospodarstw domowych.

„Drugi EBL zapewnia nam wyłączne prawa do rozwoju na obszarze East Blue Power, który KF Wind rozwija we współpracy z naszym partnerem Kumyang Green Power, firmą elektrotechniczną z siedzibą w Ulsan i deweloperem energii odnawialnej. Kumyang odgrywa ważną rolę we wspieraniu relacji KF Wind z lokalną administracją i społecznościami lokalnymi, a także w angażowaniu się w łańcuch dostaw” – powiedział Guzman Figar, Dyrektor Projektu KF Wind.

„Ocean Winds świętuje ten drugi sukces i jesteśmy bardzo dumni z wysiłków naszego południowokoreańskiego zespołu w budowaniu relacji opartych na zaufaniu z naszymi interesariuszami. Wspólnie dążymy do realizacji tego kluczowego dla Korei Południowej projektu morskiej morskiej energii wiatrowej, który przyczyni się do transformacji energetycznej kraju w kierunku dekarbonizacji, a także do rozwoju gospodarczego regionu Ulsan. KF Wind może wnieść do 77% zawartości wyprodukowanej w Korei, z czego około 63% zostanie wyprodukowane w rejonie Ulsan, co przyczyni się do stworzenia tysięcy miejsc pracy i reindustrializacji regionu” – powiedział Grzegorz Górski, Dyrektor Operacyjny Ocean Winds.

„Po przyznaniu pierwszego EBL na początku tego roku, jestem bardzo zadowolony z przyznania KF Wind drugiego EBL. Potwierdza to silne wotum zaufania ze strony rządu Korei Południowej i podtrzymuje tempo rozwoju Korei Południowej jako wiodącego rynku dla pływającej morskiej energetyki wiatrowej o skali GW. Wraz z naszymi partnerami jesteśmy na dobrej drodze, aby do 2028 roku zbudować w Ulsan pierwsze na świecie pływające morskie farmy wiatrowe o skali przemysłowej – powiedział Philippe Kavafyan, Dyrektor Generalny Aker Offshore Wind.

KF Wind rozpoczęła już większość badań terenowych i kontynuuje współpracę z kluczowymi lokalnymi użytkownikami oceanu, co jest niezbędne do uzyskania pozostałych pozwoleń. Oczekuje się, że pozwolenia zostaną zatwierdzone w 2023 roku, a celem jest osiągnięcie zamknięcia finansowego w 2024 roku.

Aktualności

Podobne
artykuły

Wszystkie
28 kwietnia

Ocean Winds Polska stawia na edukację dzieci i młodzieży  

Ocean Winds, międzynarodowa firma zajmująca się morską energią wiatrową, założona jako joint venture 50-50 EDP…

Czytaj więcej
13 grudnia

Ocean Winds otrzymał Certyfikat Great Place to Work po raz pierwszy w Polsce!

Certyfikat Great Place to Work® to jedna z najważniejszych niezależnych akredytacji w zakresie zarządzania i…

Czytaj więcej