Czcionka:
A A A
Kontrast:
A A A A
Idź do oceanwinds.com

Wymiana doświadczeń podczas wizyty na budowie farmy wiatrowej Moray West w Szkocji.

Jako firma o globalnym zasięgu, prowadząca projekty morskich farm wiatrowych na całym świecie, nieustannie dążymy do zdobywania międzynarodowego doświadczenia i wymiany know-how. Ostatni wyjazd pracowników naszego projektu w Polsce na budowę morskiej farmy wiatrowej Moray West w Szkocji podkreśla naszą determinację w realizacji tego celu.

W celu lepszego przebiegu wizyty, została ona podzielona na dwa terminy, w których każda z grup miała okazję do głębszego zanurzenia się w proces budowy. Obydwie grupy odwiedziły port w Nigg, gdzie mogli bezpośrednio przyjrzeć się komponentom morskiej farmy wiatrowej, w tym TP (Transition Piece) wykorzystywanych w konstrukcji Moray West.

Pierwsza grupa odwiedziła port instalacyjny, gdzie mieli możliwość przyjrzenia się monopalom, które służą za fundament farmy Moray West, jak również będą fundamentem w projekcie BC-Wind. Wizyta na statku instalacyjnym pozwoliła im zrozumieć procedury załadunku oraz zapoznać się z używanym sprzętem. To bezcenne doświadczenie, które poszerzyło ich wiedzę i umiejętności w zakresie budowy farm wiatrowych na morzu.

Druga grupa miała okazję obserwować załadunek łopat na statek oraz zapoznać się z procesem instalacji gondol. Ich udział w tych praktycznych działaniach pozwolił im lepiej zrozumieć skalę i logistykę projektu Moray West.
Podczas wizyt odbyły się także dyskusje na temat wyzwań związanych z projektem, problemów napotykanych podczas realizacji oraz wyciągniętych wniosków. Pracownicy farmy Moray West dzielili się swoim doświadczeniem oraz wiedzą, która będzie nieoceniona dla naszego zespołu rozwijającego projekt na Morzu Bałtyckim.

Projekt Moray West to morska farma wiatrowa zlokalizowana na wybrzeżu Szkocji, realizowana przez konsorcjum składające się z Ocean Winds, EDPR i Ignitis Group. Posiada on wszystkie niezbędne zgody oraz umowę na sprzedaż znacznej części swojej produkcji.


Projekt rozpocznie produkcję energii w 2024 roku z planowaną eksploatacją przez ponad 25 lat. Z 60 turbinami wiatrowymi na powierzchni 225 km², o mocy do 882 MW, Moray West będzie w stanie zasilać nawet 1,33 mln domów, unikając emisji ponad 1,1 miliona ton gazów cieplarnianych rocznie.


Więcej o projekcie Morray West: https://www.moraywest.com

Aktualności

Podobne
artykuły

Wszystkie
3 lutego

Program Absolwent OW

Prowadzony od 2020 roku międzynarodowy program dla studentów kierunków technicznych, który jest własną inicjatywą Ocean…

Czytaj więcej
30 maja

We Władysławowie powstanie baza serwisowa morskiej farmy wiatrowej Ocean Winds

Realizowana przez firmę Ocean Winds, morska farma wiatrowa BC-Wind coraz bliżej pozyskania portu serwisowego na czas…

Czytaj więcej