Czcionka:
A A A
Kontrast:
A A A A
Idź do oceanwinds.com

Ocean Winds spotkał się z dostawcami usług i komponentów morskiej energetyki wiatrowej

9 czerwca 2022 r. Ocean Winds, jeden z TOP5 globalnych liderów branży morskiej energetyki wiatrowej, zorganizował otwarte spotkanie Dzień Dostawcy (Suppliers Day) dla firm zainteresowanych dostawami usług i komponentów w branży offshore. Doskonale sprawdziła się formuła spotkania „100 pytań do OW” – przedstawiciele OW odpowiadali na konkretne pytania od potencjalnych dostawców dotyczące wielu kwestii takich jak harmonogram realizacji inwestycji czy zasady procesu zamówień.

„Polski rynek jest traktowany przez nas priorytetowo, dlatego cieszy nas zainteresowanie naszą ofertą i liczne pytania, na które mogliśmy odpowiedzieć w trakcie spotkania. Uczestniczyło w nim ponad 200 firm zarówno z sektora MŚP jak i dużych przedsiębiorstw, co tylko potwierdza potrzebę dialogu i bezpośrednich kontaktów z dostawcami.” – wyjaśnił Kacper Kostrzewa, Dyrektor BC-Wind, realizowanego przez Ocean Winds w Polsce.

Podczas rozmów przedstawiciele Ocean Winds przestawili harmonogramy oraz pakiety zamówień i oferty dla potencjalnych dostawców.

„Doświadczenie i obecność Ocean Winds w wielu zagranicznych projektach deweloperskich, daje polskim firmom unikalną szansę podjęcia współpracy nie tylko w ramach krajowego łańcucha dostaw, ale także możliwość dostępu do projektów offshore wind rozwijanych na całym świecie.” – powiedział Kacper Kostrzewa, Dyrektor BC-Wind.

Zobacz film z wydarzenia oraz prezentacje prelegentów – link.

Ocean Winds jest właścicielem projektu morskiej farmy wiatrowej BC-Wind, który będzie rozwijany na polskich wodach Morza Bałtyckiego. OW posiada wyłączne prawa do budowy morskich farm wiatrowych w dwóch sąsiadujących lokalizacjach.
BC-Wind jest morską farmą wiatrową o mocy do 399 MW, zlokalizowaną około 23 kilometrów na północ od brzegu, na wysokości gmin Krokowa i Choczewo w województwie pomorskim. Ocean Winds planuje rozpoczęcie działalności komercyjnej farmy wiatrowej BC-Wind w 2027 roku.

Aktualności

Podobne
artykuły

Wszystkie
12 grudnia

Firma Ocean Winds w Polsce po raz drugi z rzędu otrzymała certyfikat Great Place to Work!

Great Place to Work® to uznawana na szczeblu międzynarodowym akredytacja za zarządzanie personelem, przyznawana pracodawcom,…

Czytaj więcej
16 maja

Przyokopowa 33 – nasze nowe biuro w Warszawie

Nowe biuro, nowe pomysły, nowa energia – z radością informujemy, że przenieśliśmy się do nowego…

Czytaj więcej