Czcionka:
A A A
Kontrast:
A A A A
Idź do oceanwinds.com

Wind Experts – edukacja o energii z wiatru

Do 31 marca 2022 trwa organizowana przez Ocean Winds międzynarodowa kampania edukacyjna Wind Experts, której celem jest zwiększanie świadomości w zakresie zmian klimatu oraz promowanie skutecznych rozwiązań redukujących ich efekty. Kampania kierowana jest do dzieci w wieku 8-12 lat.

W ramach kampanii Winds Experts dzieci wezmą udział w dwóch interesujących sesjach edukacyjnych, podczas których prowadzący je edukator będący specjalistą w sprawach środowiskowych zaprezentuje tematy związane z morską energetyką wiatrową. Dzieci wspólnie z nauczycielami zyskają wiedzę na temat energii i różnych jej źródeł, szczególnie energii odnawialnej. W tym celu udostępnione zostaną interaktywne materiały edukacyjne i gry weryfikujące zdobytą wiedzę.

W ostatnim etapie kampanii dzieci i nauczyciele będą mogli wziąć udział w międzynarodowym konkursie edukacyjnym organizowanym we wszystkich zarejestrowanych placówkach w trzech krajach uczestniczących w kampanii: Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Polsce. Dzieci wykorzystają całą zdobytą wiedzę i przetestują wyobraźnię, aby zbudować w ramach konkursu model turbiny wiatrowej na morzu z materiałów pochodzących z recyklingu. Prace można przesyłać do 31 marca 2022.

Więcej informacji o kampanii – kliknij tutaj.

Zobacz film!

Aktualności

Podobne
artykuły

Wszystkie
22 listopada

Wsparcie OW dla Konkursu MEWy

Trendy i Wizje Rozwojowe Morskiej Energetyki Wiatrowej – organizowanego przez Akademię Morską w Szczecinie oraz…

Czytaj więcej
6 września

Ocean Winds spotkało się z dostawcami na kolejnym warsztacie nt. projektu BC-Wind

Ocean Winds kontynuuje dialog z potencjalnymi dostawcami do morskiej farmy wiatrowej BC-Wind. 6 września odbyło…

Czytaj więcej