Czcionka:
A A A
Kontrast:
A A A A
Idź do oceanwinds.com

Wind Experts – edukacja o energii z wiatru

Do 31 marca 2022 trwa organizowana przez Ocean Winds międzynarodowa kampania edukacyjna Wind Experts, której celem jest zwiększanie świadomości w zakresie zmian klimatu oraz promowanie skutecznych rozwiązań redukujących ich efekty. Kampania kierowana jest do dzieci w wieku 8-12 lat.

W ramach kampanii Winds Experts dzieci wezmą udział w dwóch interesujących sesjach edukacyjnych, podczas których prowadzący je edukator będący specjalistą w sprawach środowiskowych zaprezentuje tematy związane z morską energetyką wiatrową. Dzieci wspólnie z nauczycielami zyskają wiedzę na temat energii i różnych jej źródeł, szczególnie energii odnawialnej. W tym celu udostępnione zostaną interaktywne materiały edukacyjne i gry weryfikujące zdobytą wiedzę.

W ostatnim etapie kampanii dzieci i nauczyciele będą mogli wziąć udział w międzynarodowym konkursie edukacyjnym organizowanym we wszystkich zarejestrowanych placówkach w trzech krajach uczestniczących w kampanii: Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Polsce. Dzieci wykorzystają całą zdobytą wiedzę i przetestują wyobraźnię, aby zbudować w ramach konkursu model turbiny wiatrowej na morzu z materiałów pochodzących z recyklingu. Prace można przesyłać do 31 marca 2022.

Więcej informacji o kampanii – kliknij tutaj.

Zobacz film!

Aktualności

Podobne
artykuły

Wszystkie
27 czerwca

Ocean Winds spotkał się z dostawcami usług i komponentów morskiej energetyki wiatrowej

9 czerwca 2022 r. Ocean Winds, jeden z TOP5 globalnych liderów branży morskiej energetyki wiatrowej,…

Czytaj więcej
28 kwietnia

Ocean Winds Polska stawia na edukację dzieci i młodzieży  

Ocean Winds, międzynarodowa firma zajmująca się morską energią wiatrową, założona jako joint venture 50-50 EDP…

Czytaj więcej