Czcionka:
A A A
Kontrast:
A A A A
Idź do oceanwinds.com

Wind Experts – edukacja o energii z wiatru

Do 31 marca 2022 trwa organizowana przez Ocean Winds międzynarodowa kampania edukacyjna Wind Experts, której celem jest zwiększanie świadomości w zakresie zmian klimatu oraz promowanie skutecznych rozwiązań redukujących ich efekty. Kampania kierowana jest do dzieci w wieku 8-12 lat.

W ramach kampanii Winds Experts dzieci wezmą udział w dwóch interesujących sesjach edukacyjnych, podczas których prowadzący je edukator będący specjalistą w sprawach środowiskowych zaprezentuje tematy związane z morską energetyką wiatrową. Dzieci wspólnie z nauczycielami zyskają wiedzę na temat energii i różnych jej źródeł, szczególnie energii odnawialnej. W tym celu udostępnione zostaną interaktywne materiały edukacyjne i gry weryfikujące zdobytą wiedzę.

W ostatnim etapie kampanii dzieci i nauczyciele będą mogli wziąć udział w międzynarodowym konkursie edukacyjnym organizowanym we wszystkich zarejestrowanych placówkach w trzech krajach uczestniczących w kampanii: Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Polsce. Dzieci wykorzystają całą zdobytą wiedzę i przetestują wyobraźnię, aby zbudować w ramach konkursu model turbiny wiatrowej na morzu z materiałów pochodzących z recyklingu. Prace można przesyłać do 31 marca 2022.

Więcej informacji o kampanii – kliknij tutaj.

Zobacz film!

Aktualności

Podobne
artykuły

Wszystkie
6 sierpnia

Ocean Winds kontynuuje dialog z dostawcami – zaproszenie na warsztaty on-line

6 września 2022 roku o godzinie 11.00 zapraszamy na otwarty warsztat dla potencjalnych dostawców dla…

Czytaj więcej
19 grudnia

Podsumowanie programu edukacyjnego „Kariera z wiatrem” w Szczecinie.

Ocean Winds, spółka działająca w obszarze morskich farm wiatrowych i rozwijająca projekt BC-Wind na Morzu…

Czytaj więcej