Czcionka:
A A A
Kontrast:
A A A A
Idź do oceanwinds.com

Ocean Winds ogłasza zwycięzcę programu edukacyjnego „Wind Experts” w szkołach w Polsce

  • Wind Experts to program edukacyjny dla przyszłych pokoleń, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zmian klimatycznych i ważnej roli, jaką mogą odegrać jako część rozwiązania tego globalnego wyzwania.
  • Ocean Winds wybrał polską edycję tego międzynarodowego programu, który odbył się również w Portugalii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.
  • Po zakończeniu sesji szkoleniowych uczniowie wzięli udział w konkursie, w którym Ocean Winds przyznał nagrodę szkole, która wyprodukowała najbardziej innowacyjną turbinę wiatrową z materiałów pochodzących z recyklingu.
  • W Polsce najciekawsze filmy przygotowali uczniowie siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 84 w Gdańsku.

Gdańsk, 11 września 2023 r. Ocean Winds (OW), hiszpańska firma specjalizująca się w wytwarzaniu morskiej energii wiatrowej, wybrała Gdańsk na miejsce pierwszej edycji programu edukacyjnego „Eksperci od wiatru” w ramach swojego zaangażowania w inwestycje społeczne w przyszłe pokolenia i regiony, w których prowadzi działalność. Program ten ma na celu podniesienie świadomości na temat zmian klimatycznych wśród uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych oraz podkreślenie korzyści płynących z wykorzystania odnawialnych źródeł energii, takich jak morska energia wiatrowa, jako części rozwiązania.
Podczas programu „Eksperci od wiatru” odbyły się dwie sesje edukacyjne z wykorzystaniem najnowocześniejszych interaktywnych zasobów, które pozwalają uczniom aktywnie uczestniczyć w różnych tematach w celu podniesienia świadomości na temat globalnych problemów środowiskowych i promowania wdrażania lokalnych rozwiązań, takich jak odnawialne źródła energii.

Aktualności

Podobne
artykuły

Wszystkie
30 maja

We Władysławowie powstanie baza serwisowa morskiej farmy wiatrowej Ocean Winds

Realizowana przez firmę Ocean Winds, morska farma wiatrowa BC-Wind coraz bliżej pozyskania portu serwisowego na czas…

Czytaj więcej
10 marca

Właśnie rozpoczyna się rekrutacja do III edycji Programu Absolwent OW!

Jest to międzynarodowy program, będący własną inicjatywą Ocean Winds, prowadzony z sukcesami od 2020 roku…

Czytaj więcej