Czcionka:
A A A
Kontrast:
A A A A
Idź do oceanwinds.com

Ocean Winds ogłasza zwycięzcę programu edukacyjnego „Wind Experts” w szkołach w Polsce

  • Wind Experts to program edukacyjny dla przyszłych pokoleń, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zmian klimatycznych i ważnej roli, jaką mogą odegrać jako część rozwiązania tego globalnego wyzwania.
  • Ocean Winds wybrał polską edycję tego międzynarodowego programu, który odbył się również w Portugalii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.
  • Po zakończeniu sesji szkoleniowych uczniowie wzięli udział w konkursie, w którym Ocean Winds przyznał nagrodę szkole, która wyprodukowała najbardziej innowacyjną turbinę wiatrową z materiałów pochodzących z recyklingu.
  • W Polsce najciekawsze filmy przygotowali uczniowie siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 84 w Gdańsku.

Gdańsk, 11 września 2023 r. Ocean Winds (OW), hiszpańska firma specjalizująca się w wytwarzaniu morskiej energii wiatrowej, wybrała Gdańsk na miejsce pierwszej edycji programu edukacyjnego „Eksperci od wiatru” w ramach swojego zaangażowania w inwestycje społeczne w przyszłe pokolenia i regiony, w których prowadzi działalność. Program ten ma na celu podniesienie świadomości na temat zmian klimatycznych wśród uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych oraz podkreślenie korzyści płynących z wykorzystania odnawialnych źródeł energii, takich jak morska energia wiatrowa, jako części rozwiązania.
Podczas programu „Eksperci od wiatru” odbyły się dwie sesje edukacyjne z wykorzystaniem najnowocześniejszych interaktywnych zasobów, które pozwalają uczniom aktywnie uczestniczyć w różnych tematach w celu podniesienia świadomości na temat globalnych problemów środowiskowych i promowania wdrażania lokalnych rozwiązań, takich jak odnawialne źródła energii.

Aktualności

Podobne
artykuły

Wszystkie
6 sierpnia

Ocean Winds kontynuuje dialog z dostawcami – zaproszenie na warsztaty on-line

6 września 2022 roku o godzinie 11.00 zapraszamy na otwarty warsztat dla potencjalnych dostawców dla…

Czytaj więcej
28 kwietnia

Ocean Winds Polska stawia na edukację dzieci i młodzieży  

Ocean Winds, międzynarodowa firma zajmująca się morską energią wiatrową, założona jako joint venture 50-50 EDP…

Czytaj więcej