Czcionka:
A A A
Kontrast:
A A A A
Idź do oceanwinds.com

Ocean Winds z umową na projekt morskich kabli eksportowych dla morskiej farmy wiatrowej BC-Wind

Ocean Winds (OW), międzynarodowa firma zajmująca się morską energetyką wiatrową, utworzona jako spółka joint venture 50/50 EDP Renewables i ENGIE, podpisał umowę z australijską firmą Sea Global Pty Ltd., oraz jej polskim podwykonawcą PGNIG GAZOPROJEKT S.A. Umowa dotyczy wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla morskich kabli eksportowych morskiej farmy wiatrowej BC-Wind.

Zakres umowy obejmuje odcinek kabli eksportowych 2x 220 kV od morskiej stacji elektroenergetycznej do miejsca połączenia z odcinkiem lądowym kabli, co uwzględnia także przewiert sterowany morze – ląd. Zakres ustalonych w umowie prac obejmuje optymalizację i zaprojektowanie trasy kabla morskiego, zaprojektowanie przejść przez brzeg, ochronę kabla, analizy elektryczne i termiczne oraz wsparcie przetargowe.

„To kolejny ważny etap prac związanych z realizacją BC-Wind. Po uzyskaniu pozwo-leń lokalizacyjnych, podpisaniu umowy przyłączenia do sieci, otrzymaniu prawa do kontraktu różnicowego i decyzji środowiskowej, oraz wybraniu Władysławowa jako morskiej bazy serwisowej, Ocean Winds skupia się teraz na współpracy z pośrednimi i bezpośrednimi podwykonawcami kluczowych elementów projektu. Podpisana umo-wa przybliża nas do uzyskania pozwolenia na budowę farmy”- powiedział Kacper Kostrzewa, Dyrektor projektu BC-Wind.

Morska farma BC-Wind planowana ok. 23 km na północ od gmin Choczewo i Kroko-wa w województwie pomorskim, ma możliwość wygenerowania do 399 MW z mak-symalnie 31 turbin położonych ok. 23 km od portu we Władysławowie.
BC-Wind jest realizowana zgodnie z harmonogramem. Spółka planuje rozpoczęcie działalności komercyjnej BC-Wind w 2027 roku.

Aktualności

Podobne
artykuły

Wszystkie
6 sierpnia

Ocean Winds kontynuuje dialog z dostawcami – zaproszenie na warsztaty on-line

6 września 2022 roku o godzinie 11.00 zapraszamy na otwarty warsztat dla potencjalnych dostawców dla…

Czytaj więcej
3 marca

Ocean Winds i Aker uzyskują drugie pozwolenie na działalność w Korei Płd

Ocean Winds i Aker Offshore Wind uzyskują drugie pozwolenie na działalność dla projektu pływającej morskiej…

Czytaj więcej